روش تنظیم فلزیاب پالسی

روش تنظیم فلزیاب پالسی 09122302215

روش تنظیم فلزیاب پالسی

استفاده از فلزیاب های پالسی برای شناسایی اشیاء فلزی مفید است، زیرا این دستگاه قادر به شناسایی اشیاء فلزی در عمق‌های بسیار بالاتر از دستگاه‌های معمولی فلزیاب است. همچنین، فلزیاب پالسی می‌تواند به طور مؤثری در شناسایی اشیاء فلزی در مناطقی با خاک سخت و معدنی کاربرد داشته باشد.

با این حال، این دستگاه نسبت به دستگاه‌های دیگر هزینه‌برتر است و برای استفاده بهتر نیازمند آموزش و تجربه است

 

نحوه عملکرد فلزیاب های پالسی :

این پالس‌ها سپس به طور خودکار از سطح زمین بازتابی می‌شوند و برای آنالیز بازتابی، فلزیاب از یک سیگنال پردازش شده بهره می‌برد.

برای تشخیص فلزات، فلزیاب های پالسی به طور خاص از تغییرات زمین در معرض پالس‌های الکترونیکی بهره می‌برد. به طور کلی، فلزیاب پالسی برای تشخیص فلزاتی که در عمق بیشتری نسبت به سطح زمین قرار دارند و موجودیت آنها به سختی مشخص است، مناسب است.

 

روش تنظیم فلزیاب پالسی 09122302215

روش تنظیم فلزیاب پالسی فروش فلزیاب در فلزیاب 09122302215

 

نحوه کار با فلزیاب پالسی :

  • 1- برای شروع، باید فلزیاب را با باتری مناسب تجهیز کنید و سپس آن را روشن کنید.
  • 2- تنظیمات دستگاه را بر اساس نیاز خود برای شناسایی هدف انجام دهید. برای مثال، می‌توانید حساسیت دستگاه را تنظیم کنید تا به فلزات کوچکتر یا بزرگتر حساس شود.
  • 3- با نگه داشتن دستگاه در دستان خود، آن را به طور مستقیم بر روی خاک به فاصله 5 الی 10 سانتی قرار دهید. سپس، با قدم زدن به طرف جلو به صورت آهسته  ، نواحی مورد نظر را کاوش کنید.
  • 4- هنگامی که دستگاه فلزی را شناسایی می‌کند، یک صدای بوق در دستگاه فرستاده می‌شود و اطلاعات مربوط به فلز (مانند نوع فلز و عمق آن) روی صفحه نمایش دستگاه قابل مشاهده است.
  • 5- با توجه به نتایج حاصله، می‌توانید برای پیدا کردن فلز حفاری بپردازید.

با توجه به دقت بالای دستگاه های پالسی در شناسایی اشیاء فلزی، این دستگاه به خوبی در برخی از کاربردهایی مانند زمین شناسی، باستان شناسی، صنایع معدنی، پلیس و امداد و نجات مفید است

همچنین، در امداد و نجات و نیروهای پلیس، دستگاه پالسی برای کمک به پیدا کردن اشیاء فلزی همچون سلاح، مهمات نظامی، ابزارهای گم شده و حتی افراد در صحنه جرم و جنایت مورد استفاده قرار می گیرد.

 

روش تنظیم فلزیاب پالسی 09122302215

روش تنظیم فلزیاب پالسی فروش فلزیاب در فلزیاب 09122302215

 

اصول کار فلزیاب پالسی :

فلزیاب های پالسی یکی از ابزارهای مهم در کشف فلزات و گنجینه‌ های باستانی هستند. اصول کار این دستگاه‌ ها بر اساس ارسال سیگنال الکترومغناطیسی و دریافت سیگنال‌ های بازتابیده از زیر زمین است.

  1. ارسال سیگنال: سیستم پالسی از یک تابلو ارسال کننده پالسی برای تولید سیگنال‌ های الکترومغناطیسی استفاده می‌ کند. این سیگنال‌ ها توسط آنتن‌ هایی که در دستگاه نصب شده‌ اند به زیر زمین ارسال می‌ شوند.
  2. بازتابی سیگنال: سیگنال‌ های الکترو مغناطیسی پس از ارسال و برخورد با مواد مختلف زیر زمین، بازتاب می‌ شوند. این بازتابی‌ ها توسط آنتن‌ های دیگر در دستگاه دریافت می‌ شوند.
  3. پردازش سیگنال: سیگنال‌ های دریافتی از زیر زمین به یک واحد پردازشی داخلی در دستگاه منتقل می‌ شوند. این واحد پردازشی مسئول تجزیه و تحلیل سیگنال‌ ها و تشخیص نوع و عمق فلزات موجود در زیر زمین است.
  4. نمایش نتایج: پس از پردازش سیگنال، نتایج به صورت گرافیکی و صوتی در دستگاه نمایش داده می‌ شود. این نتایج شامل نوع و عمق فلزات، طول و عرض مربوط به آن فلز و موقعیت دقیق آن در زیر زمین است.

به طور کلی، فلزیاب پالسی به عنوان یک ابزار قدرتمند برای کشف فلزات و گنجینه‌ های باستانی استفاده می‌ شود. با استفاده از این دستگاه، می‌توان به سرعت و به دقت فلزات موجود زمین را شناسایی کرد.

 

روش تنظیم فلزیاب پالسی :

روش تنظیم فلزیاب پالسی بستگی به مدل و برند دستگاه دارد ولی به صورت کلی به دو بخش اصلی تقسیم می شود: تنظیم حساسیت و تنظیم تفکیک فلزات. هر دو این تنظیمات بر روی صفحه نمایش یا کنترلر دستگاه قابل انجام هستند و باید به طور دقیق و مناسب با شرایط محیط انجام شوند.

 

روش تنظیم فلزیاب پالسی 09122302215

روش تنظیم فلزیاب پالسی فروش فلزیاب در فلزیاب 09122302215

 

تنظیم حساسیت فلزیاب پالسی:

حساسیت فلزیاب پالسی مربوط به قدرت سیگنال خروجی دستگاه است که به سمت زمین فرستاده می شود. با افزایش حساسیت، قدرت سیگنال بالاتر می رود و دستگاه می تواند عمق بیشتر و فلزات کوچکتر را شناسایی کند. اما اگر حساسیت بیش از حد زیاد باشد، ممکن است دستگاه به نویز های الکترومغناطیسی محیط حساس شود و سیگنال های غلط را نشان دهد. برای تنظیم حساسیت، باید از چند روش زیر استفاده کنید:

– روش اول: تنظیم حساسیت به صورت خودکار. در این روش، دستگاه خودش به طور هوشمند حساسیت را بر اساس شرایط محل جستجو تعیین می کند. برای این کار، کافی است دکمه AUTO SENS را فشار دهید و منتظر بمانید تا دستگاه خود را با محیط بالانس کند.

فقط توجه داشته باشید که در مورد تنظیم بالانس دستگاه ، فلزیاب را 10 الی 15 ساینت از زمین فاصله دهید. در این صورت، حساسیت به بهترین حالت ممکن تنظیم شده است.

– روش دوم: به صورت دستی. در این روش، شما خودتان مقدار حساسیت را با استفاده از دکمه های + و – تغییر می دهید. برای این کار، باید چند نکته را رعایت کنید:

– ابتدا حساسیت را در حد پایین قرار دهید و سپس آن را به تدریج افزایش دهید.
– هنگام تغییر حساسیت، دستگاه را در حالت ثابت نگه دارید و از حرکت دادن آن خودداری کنید.
– هنگام تغییر حساسیت، به صدای دستگاه توجه کنید. اگر صدای دستگاه زیاد و نامنظم شد، یعنی حساسیت بیش از حد زیاد است و باید آن را کاهش دهید. اگر صدای دستگاه کم و منظم شد، یعنی حساسیت مناسب است و می توانید به جستجو ادامه دهید.

تنظیم تفکیک فلزات فلزیاب پالسی:

تفکیک فلزات فلزیاب پالسی مربوط به تشخیص نوع فلزات است که دستگاه می تواند انجام دهد. با استفاده از این تنظیم، می توانید فلزات مورد نظر خود را از فلزات غیر مورد نظر جدا کنید و به جستجوی هدفمند تری بپردازید. برای تنظیم تفکیک فلزات، باید از چند روش زیر استفاده کنید:

– روش اول: تنظیم تفکیک فلزات به صورت خودکار. در این روش، دستگاه خودش به طور هوشمند تفکیک فلزات را بر اساس نوع فلزات موجود در محل جستجو تعیین می کند. برای این کار، کافی است دکمه AUTO DISC را فشار دهید و منتظر بمانید تا دستگاه خود را با زمین بالانس کند. در این صورت، تفکیک فلزات به بهترین حالت ممکن تنظیم شده است.

– روش دوم: تنظیم تفکیک فلزات به صورت دستی. در این روش، شما خودتان مقدار تفکیک فلزات را با استفاده از دکمه های + و – تغییر می دهید. برای این کار، باید چند نکته را رعایت کنید:

– ابتدا تفکیک فلزات را در حد پایین قرار دهید و سپس آن را به تدریج افزایش دهید.
– هنگام تغییر تفکیک فلزات، دستگاه را در حالت ثابت نگه دارید و از حرکت دادن آن خودداری کنید.
– هنگام تغییر تفکیک فلزات، به صدای و نور دستگاه توجه کنید. اگر صدای و نور دستگاه قرمز شد، یعنی فلز غیر مورد نظر است و باید آن را نادیده بگیرید. اگر صدای و نور دستگاه سبز شد، یعنی فلز مورد نظر است و باید آن را بررسی کنید.

 

روش تنظیم فلزیاب پالسی 09122302215

روش تنظیم فلزیاب پالسی فروش فلزیاب در فلزیاب 09122302215

 

 

همیشه آهسته کاوش کنید :

یکی از نکات مهم در روش صحیح کار با فلزیاب سرعت حرکت اپراتور است. سعی کنید سرعت حرکت خود را به گونه ای تنظیم کنید که چیزی را از دست ندهید. به خاطر داشته باشید که همیشه نباید سیگنالهای ضعیف را نادیده گرفت در برخی از موارد به دلیل عمق زیاد هدف سیگنال های دریافتی بسیار ضعیف بوده و باعث یک صدای ضعیف در هدفون می شوند.

در صورتی که محیط مرطوب کاوش دارای ویژگی هایی باشد که احتمال حضور دفینه در آنجا زیاد بوده، این سیگنال های ضعیف را جدی گرفته و با حفر مقداری از زمین دوباره با دستگاه آنها محل را چک کنید. پیدا کردن یک هدف با ارزش احتمال وجود اهداف دیگر در آن منطقه را افزایش می دهد در صورت پیدا کردن هدفی، اطراف آن را نیز به دقت بررسی کنید.

 

جهت دریافت مشاوره و خرید و فروش فلزیاب با ما در تماس باشید .09122302215

 

 

از ویژگی های شرکت آسیا مدرن

۱: تمام دستگاه های فلزیاب آسیا مدرن  دارای  گارانتی و خدمات پس از فروش میباشد.
۲: پاسخ گویی ۲۴ساعته تلفن ها و همکاری با مشتری ها در همه زمینه ها.
۳: تمام دستگاه ها دارای سی دی اموزشی و دفترچه فارسی میباشد.
۴: هر دستگاهی هنگام فروش با تست در خاک در حضوری مشتری انجام می شود

فلزیاب نانو جی 

اگرشما کاربران گرامی به دنبال بهترین نمایندگی فلزیاب درتهران هستید میتوانید

از طریق لینک مربوطه اقدام به خرید نمایید، همچنین جهت تعمیر و ارتقا فلزیاب و

فروش دستگاه فلزیاب خود به صورت حضوری و یا غیر حضوری میتوانید از طریق

راه های ارتباطی شرکت آسیا مدرن با ما در ارتباط باشید.

اینستاگرام آسیامدرن

تلگرام آسیامدرن

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *