فلزیاب چیست و چگونه آن را تهیه کنیم؟

فلزیاب چیست و چگونه آن را تهیه کنیم؟09122302215

فلزیاب چیست و چگونه آن را تهیه کنیم؟

فلزیاب چیست و چگونه آن را تهیه کنیم؟، گنج‌یاب و طلایاب از وسایلی هستند که در پیدا کردن فلز و گنج و طلا از آنها استفاده می‌شود. این سه دستگاه در دنیای امروز کار را برای پیدا کردن مواردی که ذکر شد راحت تر و آسان تر نموده‌اند. چرا که در زمان‌های قدیم انسان به چنین پیشرفتی نرسیده بود با خرید فلزیاب راحتی و به وسیله کمک گرفتن از این دستگاه‌ها بتواند در انجام کارها در این حیطه به آسانی به چیزی که می خواهد دست یابد.

ویژگی‌های فلزیاب

یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین ویژگی‌های دستگاه‌های فلزیاب‌، وزن و ابعاد آن‌ها است. به این معنی که هر چه فلزیاب دارای وزن و ابعاد مناسب تری باشد بدون شک حمل کردن آن آسان‌تر و راحت‌تر خواهد بود. همچنین در موضوع نگهداری آن هم با آسانی روبه­رو خواهیم بود. با دقت به این موضوع که این دستگاه را افراد در جاهای سختی با خود حمل می‌کنند، ابعاد و وزن مناسب این دستگاه می‌تواند در موفقیت آن‌ها تعیین کننده باشد.

از دیگر ویژگی‌های فلزیاب می توانیم به تغییر فرکانس اشاره کنیم. به این معنی که این دستگاه می تواند با تغییر فرکانس به عنوان طلایاب هم استفاده شود. با دقت به این موضوع که در مکان‌هایی با خاک نرم نیاز است تا عمق بیشتری را مورد جست‌وجو قرار دهیم، می‌توانیم فرکانس دستگاه را بالا ببریم. اما در مکان های صخره‌ای باید شدت فرکانس را برای جست و جو پایین بیاوریم تا به آسانی از موانعی که پیش رو دارد عبور نماید و شما را به هدفتان نزدیک‌تر کند. همچنین حذف ذرات ناخواسته هم از ویژگی‌های این دستگاه بشمار می‌رود.

 

فلزیاب چیست و چگونه آن را تهیه کنیم؟09122302215

فلزیاب چیست و چگونه آن را تهیه کنیم؟فروش فلزیاب در فلزیاب 09122302215

 

فلزیاب را از شرکت بخریم

در ابتدا باید بدانیم چون از این دستگاه معمولاً برای پیدا کردن اشیاء قدیمی و با ارزش استفاده می‌ شود به آن دستگاه گنج یاب یا طلایاب نیز می گویند. ولی طرز کار این دستگاه پیدا کردن فلز است از سویی این دستگاه می‌ تواند فلزات مختلف را از هم تشخیص دهد ولی تنها با تغییر فرکانس  قابل تفسیر می باشد.ما در اینجا با طرز کار دستگاه گنج یاب شما را آشنا می کنیم:

1.عمل جاروب کردن: جاروب کردن یا همان حرکت آهسته دستگاه در نزدیکی سطح زمین اصلی‌ ترین مرحله کار با این دستگاه می باشد. نکته اساسی در جاروب کردن حرکت آهسته و با حوصله است تا دستگاه فرصت آنالیز امواج و پالس‌ های دریافتی را داشته باشد.

2.تست اشیاء: قبل از شروع کار می توانید دستگاه گنج‌ یاب خود را تست کنید. با چال کردن النگو یا سکه های خود در زیر زمین این کار را انجام دهید . اگر بتوانید تفاوت فرکانس طلا با سایر فلزات را در دستگاه گنج یاب خود پیدا کنید در واقع شما یک دستگاه طلا یاب خواهید داشت.

3.روش جستجو: به کمک چهار سنگ یا چهار تکه چوب، زمینی را به طور فرضی محصور می‌ کنیم. آن قسمت از زمین را با دقت مورد بررسی قرار می دهیم. اگر جایی دستگاه اخطار داد اطلاعات دستگاه را یادداشت می‌ کنیم و بعد از اسکن کامل آن منطقه علامت زده شده اقدام به کندن آن جا خواهیم کرد.

 

فلزیاب چیست و چگونه آن را تهیه کنیم؟09122302215

فلزیاب چیست و چگونه آن را تهیه کنیم؟فروش فلزیاب در فلزیاب 09122302215

 

فلزیاب چگونه کار می کند:

گنج یاب یا فلزیاب با ارسال یک میدان الکترومغناطیسی از کویل جستجو به زمین کار می کنند. اشیاء فلزی (اهداف) در میدان الکترومغناطیسی قرار می گیرند انرژی می گیرند و میدان الکترومغناطیسی خود را دوباره ارسال می کنند. کویل جستجوگر آن را دریافت م هی کند و کاربر را با تولید یک هشدار آگاه می سازد. بیشتر فلزیاب های نسل جدید این توانایی را که بین اهداف مختلف تفکیک ایجا کنند و می توانند تنظیم شوند که اهداف ناخواسته را نادیده بگیرند.

اصول اساسی و بخش هاس مشترک در فلزیاب :

  • 1- باتری : باتری قدرت و انرژی جهت راه اندازی دستگاه را فراهم می کند.
  • 2- جعبه کنترل : این بخش شامل برد و قطعه های الکترونیکی می باشد. این جایی است که سیگنال انتقال تولید می شود و سیگنال دریافتی پردازش می شود و به یک پاسخ هدف تبدیل می شود.
  • 3- کویل جستجو : کویل جستجوگر فلزیاب میدان الکترومغناطیسی را به زمین منتقل می کند و میدان الکترومغناطیسی بازگشت از یک هدف را دریافت می کند.
  • 4- انتقال میدان الکترومغناطیسی : این بخش وظیفه ارسال میدان مقناطیسی را دارد.
  • 5- هدف : هر جسم فلزی است که توسط یک دستگاه شناسایی می شود. بهترین هدف می تواند یک گنج باشد.
  • 6 -دریافت میدان الکترومغناطیسی : میدان الکترومغناطیسی ارسال شده از اهداف را توسط کویل جستجو دریافت می کند.
  • 7- پاسخ هدف : هنگامی که یک هدف خوب شناسایی می شود، دستگاه فلزیاب یک پاسخ شنیداری مانند یک بوق یا تغییر در لحظه ایجاد می کند.

سه نوع اصلی از بالانس زمین وجود دارد:

1 – بالانس زمین دستی : می توانید تنظیمات را به صورت دستی انجام دهید، بنابراین حداقل مقدار سیگنال زمین شنیده می شود.

2 – بالانس زمین اتوماتیک : دستگاه به طور خودکار بالانس را انجام میددهد. این سریع، ساده و دقیق تر از تنظیم دستی است.

3 – بالانس زمین پیوسته : در این حالت دستگاه در حین تشخیص بالانس زمین را انجام می دهد.

  • تفکیک : این قابلیت را در اختیار شما می گذارد که بین اشاء مختلف تفکیک ایجاد کنید و فقط اهدافی را که به دنبال آن هستید توسط دستگاه شناسایی شود و مابقی نادیده گرفته شوند.

 

فلزیاب چیست و چگونه آن را تهیه کنیم؟09122302215

فلزیاب چیست و چگونه آن را تهیه کنیم؟فروش فلزیاب در فلزیاب 09122302215

 

انواع فلزیاب و کاربرد آن ها :

در این بخش قصد داریم به بررسی انواع فلزیاب و کاربرد آن ها بپردازیم  و هریک را به صورت مختصر توضیح دهیم. فلزیاب ها دارای سیستم کاری متفاوتی هستند که برای کابرد های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله تکنولوژی فلزیاب ها را مطالعه کنید.

استفاده از فلزیاب برای برای کاربرد های مختلفی مانند پیدا کردن گنج و دفینه ، فعالیت های باستانی و زمین شناسی ، فعالیت های صنعتی و گاها جهت سرگرمی می باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا انواع فلزیاب ها را بررسی کنیم.

فلزیاب تصویری

فلزیاب تصویری به دستگاهی گفته می شود که به جز شناسایی فلزات توانایی اسکن و ارائه تصویر از عوامل زیر زمین را داشته باشد. این دستگاه ها با استفاده از سنسور هایی که دارند زمین را اسکن کرده و اطلاعات را به صورت گراف های رنگی سه بعدی ذخیره می کنند و بعد با استفاده از نرم افزار های مخصوص اپراتور می تواند داده های دریافتی را تجزیه و تحلیل کند . که این عمل کمک زیادی در تشخیص عمق هدف ، محل هدف ، ابعاد هدف و همچنین از حفاری بیهوده جلوگیری می کند.

فلزیاب نقطه زن

فلزیاب های نقطه زن دسته ای از فلزیاب ها هستند که برای پیدا کردن محل دقیق اهداف به کار میروند. بعضی از نقطه زن های پیشرفته قادر به اسکن فلز مورد نظر و مشخص کردن عمق فلز و ابعاد آن نیز هستند. این دسته از فلزیاب ها دارای اندازه و انواع مختلفی هستند ،از فلزیاب دستی کوچک تا دستگاههای بزرگ و کامل که دارای قابلیت نقطه زنی هستند.

فلزیاب شعاع زن

این دستگاهها معمولا دارای یک جفت دسته آنتن بوده و خوراک خور میباشند. منظور از خوراک خور بودن این است که اگر برای مثال شما درون دستگاه طلا را قرار دهید دستگاه به دنبال فرکانس های مشابه خوراک قرار داده شده میگردد و شما را به محل قرار گیری آنها هدایت میکند. کار با این فلزیاب ها به تجربه بیشتری نسبت به دیگر فلزیاب ها نیاز داشته و کاوشگر نیز در عملکرد دستگاه تاثیر مستقیم دارد.

 

فلزیاب چیست و چگونه آن را تهیه کنیم؟09122302215

فلزیاب چیست و چگونه آن را تهیه کنیم؟فروش فلزیاب در فلزیاب 09122302215

 

 

توصیه به خریدارن محترم دستگاه‌های فلزیاب

هرگز بدون اطلاع از فروشندگانی که موقعیت مکانی مشخصی ندارند، اقدام به واریز مبلغی به حساب آن‌ها جداً خودداری فرمایید، ترفند این شیادان بدین گونه است . که با خطوط اعتباری اقدام به تبلیغات می‌نمایند و پس از مدت کوتاهی خطوط جدیدی را جایگزین کرده تا شناسایی نشوند.

مراقب باشید سیستم‌های که هیچ گونه ارتباطی با دستگاه فلزیاب ندارند. با تبلیغ کاذب به شما نفروشند و به عنوان مثال چند نمونه از آن‌ها را به شما معرفی می‌نماییم.

  • دستگاه‌های ژئوفیزیک که این سیستم‌ها را به نام فلزیاب‌های تصویری تا عمق ۱۵ الی ۲۰ متر معرفی می‌نمایند، که این سیستم‌ها صرفا جهت شناسایی رگه‌های زمین و گسل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد . که متاسفانه برخی افراد سودجو این سیستم‌ها را به قیمت های بسیار بالا به فروش می‌رسانند.
  • دوربین‌های حرارتی و دید در شب و همین‌طور دماسنج‌های لیرزی را به نام فلزیاب تصویری معرفی می‌نمایند . که این سیستم‌ها نیز هیچ ارتباطی به دستگاه های فلزیاب نداشته و فقط جهت موارد خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از ویژگی های شرکت آسیا مدرن

۱: تمام دستگاه های فلزیاب آسیا مدرن  دارای  گارانتی و خدمات پس از فروش میباشد.
۲: پاسخ گویی ۲۴ساعته تلفن ها و همکاری با مشتری ها در همه زمینه ها.
۳: تمام دستگاه ها دارای سی دی اموزشی و دفترچه فارسی میباشد.
۴: هر دستگاهی هنگام فروش با تست در خاک در حضوری مشتری انجام می شود

فلزیاب نانو جی 

اگرشما کاربران گرامی به دنبال بهترین نمایندگی فلزیاب درتهران هستید میتوانید

از طریق لینک مربوطه اقدام به خرید نمایید، همچنین جهت تعمیر و ارتقا فلزیاب و

فروش دستگاه فلزیاب خود به صورت حضوری و یا غیر حضوری میتوانید از طریق

راه های ارتباطی شرکت آسیا مدرن با ما در ارتباط باشید.

اینستاگرام آسیامدرن

تلگرام آسیامدرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *